Brief voor vrijwilligers, docenten en trainers

Doordat activiteiten, diensten en trainingen zijn uitgesteld is het contact met vrijwilligers, docenten en trainers opeens veel minder. Omdat we bewust zijn dat contact heel belangrijk is heeft het team van WijZ welzijn hen onderstaande brief gestuurd.

We hebben twee coronaweken achter de rug. We zitten midden in de derde week. Het blijft spannend. Er zouden veel mensen ziek kunnen worden. Daarbij denken wij aan jullie, en de andere mensen die thuis zijn. Maar ook aan onszelf: als er veel collega’s ziek zouden worden, hoe houden we dan onze voorzieningen overeind? We kunnen problemen niet allemaal voorkomen, maar we bereiden ons zo goed mogelijk voor. Doordat jullie activiteiten zijn uitgesteld, hebben we opeens veel minder contact. Dat is ook lastig want we zijn superdruk om alle gaten zo goed mogelijk te dichten.

Toch willen we even wat van ons laten horen, omdat we voelen dat contact in deze tijd belangrijk is.
Activiteiten uitstellen was een moeilijk moment. Mensen die hun club en ondersteuner nodig hebben thuis achterlaten is niet fijn. Daar zijn we nu druk mee: om die mensen zo goed mogelijk te voorzien van wat nodig is. Sommigen kennen we, en die kunnen we direct benaderen. Voor anderen is er de hulplijn: 038 4569700. In sommige gemeenten is er ook een telefoonlijn waar mensen mee kunnen bellen als ze gewoon even willen kletsen. Via al die kanalen komen ook vragen binnen. Soms urgente vragen van mensen in nood. Die helpen we zo goed mogelijk.

Het is wel gek om daarbij niet samen te werken met onze vrijwilligers. We hebben altijd op elkaar gerekend en nu kan dat even niet.
In onze zoektocht naar hulp gebruiken we allereerst het netwerk van de mensen zelf. Daarnaast benutten we algemene mogelijkheden, zoals lokale maatjes en vrijwilligerswerk. Als het écht nodig is, kunnen we zelf ook op pad. Dat we jullie daarbij niet aanspreken heeft twee redenen. Allereerst hebben we veel vrijwilligers in de categorie ouderen. Hen sturen we natuurlijk niet nu op pad. Daarnaast is het belangrijk voor jullie om je te realiseren dat wij niet weten of we jou morgen,  overmorgen, of volgende week nog ondersteuning kunnen bieden in het vrijwilligerswerk. Dat vinden we wel voorwaarde nummer 1. Ons vrijwilligerswerk staat dus even buitenspel.

Dat betekent natuurlijk niet dat jij buitenspel hoeft te staan: in onze gemeente zijn ook initiatieven gericht op de mensen die nu in nood komen. Als je je daar meldt, dan komen we elkaar misschien wel weer tegen.
Wat je ook kan doen: contact houden met je mede-vrijwilligers. In deze tijd is het belangrijk om elkaar af en toe te bellen en te vragen hoe het met de ander is. Dat is voor ons ook meteen een goede zet, want we hebben niet van alle vrijwilligers een email-adres. Als jullie elkaar bellen, kun je elkaar ook informeren natuurlijk. Dat zou mooi zijn!
Bij alles wat je doet: pas goed op je zelf, zeker als je ouder bent! Zodra het kan, gaan wij weer van start om alles wat is uitgesteld weer in te halen. Hopelijk zien we elkaar na de Corona. We kijken er naar uit.

Groet,
Team WijZ welzijn Raalte